STOWARZYSZENIE PARCINA WITA I ZAPRASZA!

startParcinagliderszkołaszybowcezasłużeni Grodźczaniemodelarstwo_grodziechistorieBędzinGrodziecluftwronabisszybowisko

III Krakowski Festiwal Modelarski - 03-04.09.2011

     W dniach 3-4 września 2011 odbył się w Krakowie III Festiwal Modelarski . Gospodarzem i organizatorem było Muzeum Lotnictwa Polskiego. W tym roku podwoiła się ilość modeli, oraz startujących modelarzy.
     Jak w roku poprzednim - nie zawiedli również najmłodsi adepci modelarstwa wystawiając sporo pięknie wykonanych modeli. Piękna pogoda, która dopisała - pozwoliła zwiedzającym skupić się nie tylko na wystawie modelarskiej i giełdzie, ale również zwiedzić przez dwa dni wystawę plenerową, która na pewno wielu modelarzom dostarczyła wielu kolejnych modelarskich pomysłów i "tematów" na kolejne modele. Podobnie jak w tamtym roku - prelekcje cieszące się wielkim powodzeniem wygłosili p.Jan Hoffmann - kustosz Muzeum Lotnictwa, oraz redaktor magazynu Aeroplan - p.Andrzej Ziober.
     Wśród wyróżnień i pucharów, którymi nagrodzone najlepsze modele - w tym roku Puchar Stowarzyszenia Parcina za model samolotu w polskich barwach i polskiej konstrukcji otrzymał JANUSZ LEMAŃSKI z Zabrza za kartonowy model samolotu PZL P.37 ŁOŚ. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
     Z modelarni prowadzonej przez Kazimierza Rauchfleischa sukcesami mogli pochwalić się: Kamil Natkaniec oraz Bartosz Godek.
     
Poniżej kilkanaście zdjęć z wystawy.


III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków III Festiwal Kraków

Tekst - Przemysław Klimala
Zdjęcia - Przemysław Klimala, Kamil Stasiak

STRONA ISTNIEJE OD: 07.12.2010