STOWARZYSZENIE PARCINA WITA I ZAPRASZA!

startParcinagliderszkołaszybowcezasłużeni Grodźczaniemodelarstwo_grodziechistorieBędzinGrodziecluftwronabisszybowisko

Krótko o VII Będzińskim Festiwalu Modelarskim

     Kolejny już VII Będziński Festiwal Modelarskim dzięki decyzjom w UM Będzinia oraz Starostwia Powiatowego odbył się tym razem w gościnnych salach I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie. Dzięki temu festiwal będziński uzyskał nowe, przestronne i w dogodnie położone miejsce rozgrywania tej imprezy. Dzięki doskonałej współpracy z p. Dyrektor G. Szewczyk, kadrą pedagogiczną, oraz chętną do wszelkiej pomocy młodzieżą pokonać trudności i przygotować imprezę na odpowiednim poziomie.
Zaś koledzy modelarze ze Stowarzyszenia PARCINA użyczyli swoich modeli do wystroju auli, m.in.: nestor modelarstwa zagłębiowskiego - p.Józef Mędrek, Artur Kraj, Tomasz Wlazłowski.
     W sumie 105 modelarzy wystawiło 326 modeli w kilkunastu klasach (64 seniorów, 32 juniorów i 9 młodzików). Najsilniej "obstawione" były klasy z pojazdami w skali 1/35, oraz lotnicze 1/48.
     Po raz pierwszy festiwalowi towarzyszyła również wystawa prac plastyków z grupy ART: Piotra Łopalewskiego i Marka Radomskiego - pracowników MLP w Krakowie. Dopisali także koledzy ze sklepami modelarskimi i było co kupić, jak i też można było pogadać o tym, co obecnie jest modne i powymieniać doświadczenia. Tu należy podziękować Koleżankom i Kolegom - Mirze i Staszkowi Jabłońskiemu oraz Mariuszowi Szoji, którzy prosto z Czech w nocy przyjechali do Będzina ze swoim bogato zaopatrzonym stoiskiem przyjechał Krzysztof Opiłka z ModelWorld, oraz Firma MARS Stanisława Szarkowskiego ze świetnym modelami z żywicy. Jako, że i dopisali nam sponsorzy jak i też rajcy miejscy - imprezę należy uznać za bardzo udaną.
     Jak natomiast było i jakie modele wystawiono - myślę opowie nam poniższa fotorelacja. Jeszcze raz dziękuję sponsorom i wszystkim pracującym z takim oddaniem na rzecz VII Festiwalu.
A dobroczyńcami naszej imprezy byli:
Zakład Garncarski Zdzisława Kołdy z Będzina-Łagiszy - wykonał medale wg projektu i odlewu wykonanego przez artystkę Judytę Bernaś.
Starostwo Powiatowe
Poltrans Catering Mierzęcice Alfreda Perczaka
Bonus s.c-Mariusz Cierpioł
I.O.S spółka z o.o. Leszek Pala
Anonimowi darczyńcy
Fundatorzy nagród rzeczowych(modelarskich)
1.Stowarzyszenie PARCINA
2.Firma ABER -Wacław Peszke
3.Firma TECHMOD -Kazimierz Łata
4.Ilustrowany magazyn historyczno-modelarski MiniReplika-Krzysztof Sikora
5.Card Plane - Lech kołodziejski
6.Firma MARS -Stanisław Szarkowski
7.Sklep Modelword Bytom - Krzysztof Opiłka
8.Kagero - Mira i Stanisław Jabłońscy
9.Mariusz Szoja
10.Modelarze indywidualni

Zapraszamy zatem na drugi rok - mając nadzieję - w tym samym miejscu.


Kilka fotek z Festiwalu

Tekst - Kazimierz Rauchfleisch
Zdjęcia - Przemysław Klimala

STRONA ISTNIEJE OD: 07.12.2010